W jaki sposób utrzymać wagę podczas leczenie niedoczynności tarczycy?

Witam.Marzena 32 lata.10 lat leczę się na niedoczynność tarczycy( w lekkim stopniu).Biorę letrox 75. Wyniki z krwi robię co pół roku i są w normie.Niestety mam problem z utrzymaniem wagi.Od 1,5 roku staram nie jeść słodkiego, ćwiczę 20minut na steperze 5 dni w tygodniu , jem dużo warzyw,owoców,piję dużo zwykłej niegazowanej wody.Pracuje 8 godzin w biegu .Pomimo że prowadzę taki tryb życia,nie potrafię schudnąć .Mam 158 cm wzrostu,waga 67 kg.Największy problem to brzuch,jest ogromny.Co robić?

Kamila Ziemann Dietetyka

Pani Marzeno, ja już na pierwszy rzut oka mogę stwierdzić, że nie potrafi Panis chudnąć. 8h w biegu, 20min ćwiczeń i niedoczynność, która czesto jest zwiazana z insulinoopornością nie pomagają. Moim zdaniem ma Pani wlasnie insulinoopornosc, zwlaszcza jesli brzuch jest ogromny. Mam mnóstwo własnie identycznych przypadków jak Pani. Nagrałam na ten temat wiele filmów na YT, ale nie wiem czy mogę umieszczać tu linki do nich. Proszę szukać pod hasłem: Kamila Ziemann dietetyk
Moja pierwsza i najwazniejsza rada. Prosz pojsc do labolatorium, zaplacic 30zl i zrobic sobie INSULINĘ NA CZCZO. Jelsi wyjdzie ponad 9, miałam rację. Wtedy zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Kamila Ziemann
www.efektcentrum.pl
www.fb.com/Efekt.Centrum

Dzień dobry! Być może dostarcza Pani byt mało energii w diecie, co przy chorobach tarczycy jest szczególnie istotne. Przy opisanej aktywności fizycznej, związanej z pracą oraz ćwiczeniami nie powinna Pani na razie schodzić poniżej 1800 kcal dziennie. Wydaje się, że to duża, jednak Pani organizm i tarczyca potrzebują tej energii. Po modyfikacji diety waga powinna spadać. Pozdrawiam i życzę powodzenia, Paulina z DietaMax Poradnia Dietetyczna, Białystok