W jaki sposób uwierzyć w siebie?

Jak uwierzyć w siebie i swoje możliwość? Witam, jestem absolwentką Liceum Ogólnokształcącego, zdałam maturę, teraz uczęszczam do szkoły policealnej-kierunek Kosmetyczka. Nie uważam się za osobę zdolną, dlatego zrezygnowałam z pójścia nas studia, i teraz bardzo żałuje tej decyzji. Teraz coraz częściej myślę o tym, aby jednak pójść na studia, jednak strasznie się boje że nie dam sobie rady-że jestem po prostu za głupia do tego? A przecież jednak udało mi się zdać maturę to chyba coś znaczy prawda?

Dzień dobry,

NIE RYZYKUJĄC nie przekona się Pani czy jest wystarczająco zdolna czy nie, żeby ukończyć studia wyższe.

Zachęcam do spotkania z psychologiem i przyjrzenia się źródłom i powodom niskiej samooceny i braku poczucia pewności siebie. Mogą one bowiem wynikać z różnych przyczyn, a ich przepracowanie, zmiana pozwoli Pani podejmować bardziej adaptacyjne dla siebie decyzje wynikające z rzeczywistej znajomości siebie, swoich mocnych stron.

Szanowna Pani, jeśli żałuje Pani swojej decyzji o rezygnacji ze studiów to myślę, że jeszcze nie jest za późno, żeby ją zmienić i wziąć udział w najbliższych rekrutacjach na uczelnie wyższe. Mam poczucie, że jeśli Pani nie spróbuje prawdopodobnie kiedyś będzie Pani tego bardzo żałować. Proszę pamiętać, że sukces na studiach zależy oczywiście od pewnych predyspozycji intelektualnych, ale również w bardzo dużym stopniu od systematycznej pracy, czasu poświęcanego na naukę oraz pracowitości. Pozdrawiam, Monika Wysota