W jaki sposób walczyć z efektem jojo?

Witam z wagi 55 schudłam do 46 przy wzroście 168 jednak przez ostatni miesiąc coraz cześciej na cos sobie pozwalałam az w koncu skończyło sie na codziennym obżarstwie. Nie wiem ile kg wróciło bo boje sie zważyć ale widze po sobie ze duzo. Jak pozbyć sie efektu jojo? Znow najadłam sie słodyczy o 4 nad ranem. Pomocy co mam zjesc rano i w kolejnych dniach

Dzień dobry,

jojo jest zwykle efektem zbyt rygorystyczenj diety. Aby osiągnąć pożądany efekt należy najwyczajniej w świecie jeść regularnie 5 posiłków dziennie co 3-4 godzin, tylko trochę mniejszych niż zazwyczaj i nie podjadać między posiłkami. Jeść porządne śniadania - im więcej kalorii przyjmiemy rano, tym mniej będziemy potrzebowali wieczorem i w nocy.

Regularne posiłki zapewnią ciągłą podaż energii, co będzie uspokajającym dla organizmu sygnałem - napady obżarstwa będą zdarzały się coraz rzadziej, aż w końcu znikną.

Serdecznie pozdrawiam,
Justyna Luty
Dietetyk kliniczny
[url=http://www.justynaluty.pl/]http://www.justynaluty.pl/[/url]

Pani masa ciała przed odchudzaniem, czyli 55 kg była odpowiednia w stosunku do wzrostu. 46 kg to niedowaga, nic więc dziwnego, że Pani organizm upomniał się o jedzenie.
Oprócz rozpoczęcia racjonalnego odżywiania, w sprawie którego najlepiej skonsultować się z dietetykiem (nie musi układać diety, wystarczy edukacja żywieniowa), proszę rozważyć wprowadzenie aktywności fizycznej. Niedowaga wcale nie jest atrakcyjna, w przeciwieństwie do wyrzeźbionego, zdrowego ciała.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Pani początkowa waga była właściwa, schudła Pani zbyt dużo poprzez rygorystyczną dietę i teraz niezbędne jest wprowadzenie indywidualnego jadłospisu, który odbuduje organizm i zapobiegnie nagłym skokom wagi. Niestety ułożenie diety wymaga zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk