Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób walczyć z głębokimi zmarszczkami w okolicy oczu?

Dzień dobry, mam 18 lat a moim problemem są głębokie zmarszczki pod oczami. Aby je zniwelować użwałam oleju arganowego, a teraz nakładam na nie witaminę A i E, lecz zmarszczki robią się coraz głębsze i robi się ich coraz więcej. Jak sobie z nimi poradzić? Czy ratunkiem dla mnie jest tylko medycyna estetyczna? Dziękuję i pozdrawiam
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Medycyna estetyczna nie jest taka straszna. :-) Trzeba znaleźć przyczynę tych zmarszczek. W tym wieku nie powinna ich Pani mieć. Nie mam pewności czy pisze Pani o zmarszczkach czy o cieniach pod oczami. Proszę się nie bać medycyny estetycznej i pójść na konsultację do lekarza medycyny estetycznej a na pewno coś poradzi, zaproponuje.

0

Za bardzo nawilża Pani naskórek w ten sposób skóra właściwa nie powoduje naturalnego czynnika nawilżającego (NMF). Proszę odstawić wszystko co Pani stosuje, kupić w aptece Cetaphil PS krem lipoaktywny i używać na całą twarz i pod oczy rano i wieczorem co najmniej przez 6 tygodni a potem proszę o informację czy jest poprawa.

0

Witam Może warto skonsultować Pani problem z lekarzem medycyny estetycznej. Prawdopodobnie ma Pani problem z nadmierną mimiką mięśni w tej okolicy. Czasem odpowiednio wcześnie wykonany zabieg pozwala pozbyć się problemu i zapobiec jego nawracaniu.

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Warto skonsultować się u lekarza medycyny estetycznej, lekarz po obejrzeniu stanu skóry powie jakie metody byłyby najskuteczniejsze. Doradzi również jak dbać o taką skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety