W jaki sposób walczyć z głębokimi zmarszczkami w okolicy oczu?

Dzień dobry, mam 18 lat a moim problemem są głębokie zmarszczki pod oczami. Aby je zniwelować użwałam oleju arganowego, a teraz nakładam na nie witaminę A i E, lecz zmarszczki robią się coraz głębsze i robi się ich coraz więcej. Jak sobie z nimi poradzić? Czy ratunkiem dla mnie jest tylko medycyna estetyczna? Dziękuję i pozdrawiam

Medycyna estetyczna nie jest taka straszna. :-) Trzeba znaleźć przyczynę tych zmarszczek. W tym wieku nie powinna ich Pani mieć. Nie mam pewności czy pisze Pani o zmarszczkach czy o cieniach pod oczami. Proszę się nie bać medycyny estetycznej i pójść na konsultację do lekarza medycyny estetycznej a na pewno coś poradzi, zaproponuje.

Za bardzo nawilża Pani naskórek w ten sposób skóra właściwa nie powoduje naturalnego czynnika nawilżającego (NMF). Proszę odstawić wszystko co Pani stosuje, kupić w aptece Cetaphil PS krem lipoaktywny i używać na całą twarz i pod oczy rano i wieczorem co najmniej przez 6 tygodni a potem proszę o informację czy jest poprawa.

Witam
Może warto skonsultować Pani problem z lekarzem medycyny estetycznej. Prawdopodobnie ma Pani problem z nadmierną mimiką mięśni w tej okolicy. Czasem odpowiednio wcześnie wykonany zabieg pozwala pozbyć się problemu i zapobiec jego nawracaniu.