W jaki sposób wyładować swoją złość?

Jak wyładować swoją złość , nerwy Nie wiem jak sobie z tym poradzić Często czuje nerwy i mam ochotę w coś uderzyć albo kogoś wyzywać Denerwuje się bardzo często ze złości potrafie rozwalić coś w domu jak coś uderze to czuje się lepiej jeśli nie rozładowuje tego to się źle czuje

Witam Panią. Złość to potężna energia. To co Pani napisała w swoim poście jest najlepszym tego dowodem. Niestety sposób wychowania nie uczy nas jak w bezpieczny sposób okazywać swoją złość. Obowiązujące normy społeczne przekonują nas, że złość jest szkodliwa (zna Pani takie powiedzenie: "złość piękności szkodzi"). Dlatego moim zdaniem dobrze byłoby, żeby Pani skorzystała z bezpośredniego kontaktu z psychologiem, który może Panią nauczyć regulowania swoich emocji. Możliwe też będzie nauczenie się bezpiecznego okazywania złości. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Dzień Dobry Pani,

Od teraz - Zachęcam Panią do zamiany swoją złości w sposób konstruktywny, tj. zamieniając ją w intensywną aktywność fizyczną, np. bieg, długi i szybki marsz - (to działa).

Zachęcam Panią do rozmowy z psychologiem, żeby mogła też Pani zobaczyć, jaka jest prawdziwa przyczyna Pani złoszczenia się, bo być może ma Pani powody do takich emocji.

Życzę Pani dużo dobrego,
Irena Mielnik-Madej

Ciekawi mnie skąd Pani w sobie tyle złości w sobie ma. Oczywiście może Pani próbować ją rozładować w sporcie albo w krzyku, albo na inne sposoby, ale jeśli to coś, co dostarcza Pani złości nie będzie nazwane i nikt się tym nie zajmie, to może się to skończyć koniecznością wyładowywania jej w kółko. Czy rozważała Pani przyjrzenie się jej bliżej i odpowiednie jej zrozumienie? Do tego może być przydatny psychoterapeuta.

http://www.gabinetzmian.pl

Witam.
Pyta Pani o sposoby na poradzenie sobie z napadami złości. Można szukać doraźnych sposobów, jak np. aktywność fizyczna, jednak myślę, że warto zadać pytanie "co ją powoduje?".
Złość zazwyczaj jest objawem, że nie radzimy sobie z innymi uczuciami np. takimi jak rozczarowanie, żal, smutek. Nie chcemy ich sobie uświadamiać, bo są trudne do udźwignięcia.
Myślę, że znalezienie sobie konstruktywnego sposobu na rozładowanie złości jest ważne, ale przede wszystkim, należy trzeba przyjrzeć się, jakie doświadczenia z naszego teraźniejszego lub przeszłego życia ją powodują. Jakie uczucia w nas wyzwalają? Jakie myśli?
Aby to zrozumieć i dokonać pozytywnych zmian w swoim świecie potrzebna jest psychoterapia, do której gorąco Panią namawiam.

Pozdrawiam i życzę udanej drogi do pozytywnych zmian.
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl