W jaki sposób wyleczyć bezsenność?

Witam. Mam 26 lat cierpię na bezssennosc od stycznia tego roku. Jestem już naprawdę bardzo zmęczona. W zeszłym roku we wrześniu przeszłam operację zatok. Nie wiem czy to przez tą operację. MRI głowy mam dopiero w przyszłym roku tylko nie wiem czy dam radę. Proszę wręcz błagam o pomoc.

Witam. Zanim doczeka się Pani na MRI, warto skonsultować się z lekarzem internistą/neurologiem, żeby zrobić choćby podstawowe badania, bowiem przyczyn bezsenności może być naprawdę bardzo wiele. Pomocna mogłaby być także wizyta u psychoterapeuty, bo nawet jeśli bezsenność nie wynika z przyczyn emocjonalnych (ale jest to prawdopodobne), to psychoterapeuta może nauczyć Panią różnych sposobów relaksacji, które pomogą zmniejszyć odczuwane napięcie. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam,

pierwsze pytanie jakie się nasuwa- czy bezsenności nie towarzyszą przypadkiem jakieś inne objawy (np. niepokój, obniżenie nastroju, spadek energii czy problemy z apetytem). Bezsenność jest najczęstszym objawem występującym w szeregu zaburzeń czy problemów psychicznych (np. depresyjnych czy nerwicowych), zdarza się również bezsenność izolowana- czyli jako jedyny objaw (klasyfikowana jako nieorganiczne zaburzenia snu).
Istnieje szereg leków korzystnie wpływających zarówno na zasypianie jak i utrzymanie snu. W celu dobrania jak najlepszego leczenia polecałbym udanie się do psychiatry. Istnieją również nieliczne ośrodki specjalizujące się w medycynie snu.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl