W jaki sposób wyleczyć depresję wywołaną zachowaniem partnera?

Witam. Jest tam ktoś? Potrzebuję pomocy psychologa bądź psychiatry. Od wielu miesięcy mam depresję, która została wywołana odkryciem alterego mojego partnera- podwójne życie i standardy etyczne- kobieciarstwo. Moze streszcze moje choroby i odczucia: depresja i samookaleczenie, rozne fobie, ostra bezsennosc. Od 6 tygodni jestem pod opieką psychiatry, który do dwoch pierwszych spotkan zaprosił również mojego partnera. Na spotkaniach tych moj partner milczał a ja mówiłam - byl spokojny?!!

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu myślę, że jest Pani w trudnej sytuacji. Z jednej strony dobrze, że jest Pani pod opieką lekarza psychiatry, który postawił diagnozę i może zalecić odpowiednie leczenie farmakologiczne. Z drugiej strony domyślam się, że zaproszenie przez lekarza Pani męża do wspólnych spotkań nie wpływa dobrze na Pani poczucie bezpieczeństwa. Myślę, że potrzebuje Pani kontaktu, w którym będzie się Pani czuła bezpiecznie i otrzyma wsparcie i pomoc. Dobrym i często skutecznym uzupełnieniem leczenia farmakologicznego jest pomoc ze strony psychologa. Proszę o tym pomyśleć. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Rozumiem, że świadomość tego, że bliska nam osoba nie jest do końca tym, za kogo ją mieliśmy może być bardzo bolesna i frustrująca.
Dobrze, że znalazła się Pani pod opieką psychiatry, przy czym w tej sytuacji leczenie farmakologiczne usuwa jedynie objaw a nie źródło problemu. Dlatego zachęcam do podjęcia psychoterapii. W atmosferze bezpieczeństwa będzie Pani mogła przepracować ostatnie przeżycia. Myślę, że warto będzie też zastanowić się dlaczego odkryte zdrady tak bardzo wpłynęły na Pani funkcjonowanie psychofizyczne.

Pozdrawiam serdecznie.