W jaki sposób wyleczyć górną szóstkę?

Leczenie górnej 6-stki Udałem się do stomatologa, ponieważ byłem nastawiony na usunięcie górnej 6stki. Ząb mnie nie bolał, natomiast od dawna był już w złym stanie, praktycznie same ścianki korony zostały. Natomiast lekarka stwierdziła, że zęba można prze leczyć kanałowo i odbudować. Zastanawiam się, czy to lepsze rozwiązanie czy lepiej jest się go po prostu pozbyć. Różnice cenowe pomiędzy wyrwaniem o koroną są, pytanie czy potrzebuje tej 6stki skoro i tak jej nie widać?

Dzień dobry,
brak jednego zęba, to nie tylko gorszy wygląd. Taki ubytek potrafi zaburzyć cały zgryz. Pozostałe zęby rozsuwają się, pochylają w kierunku luki, ząb w przeciwnej szczęce, z braku podparcia, może wysuwać sie ponad płaszczyznę zgryzu. To wszystko utrudnia gryzienie, może prowadzić do przeciążeń w stawie skroniowo-żuchwowym. Między zębami powstają dodatkowe zgłębienia i nisze, w których mogą zbierać się resztki jedzenia, a to przyczynia się do większego ryzyka próchnicy. Warto więc uratować ząb, żeby nie doszło do takich komplikacji.