Kobieta , 26 lat Witam. Od okolo miesiaca męczą wzdecia. Towarzyszy temu bol taki ugniatajacy. Niezaleznie od pory dnia i polozenia ciala jest to uporczywe .wyproznienia raz na 2 dni . Jem tylko rzeczy lekkie gotowane, nie jem slodyczy i nie pije alkoholu ani napojow gazowanych. Poszlam do lekarza ,po badaniu usg i uciskaniu mi brzucha lekarka przepisala Nifuroksazyd 200 po ktorym jeszcze bardziej zablokowaly mi sie wyproznienia :/ i do tego probiotyk ,po ktorym nie czuje roznicy. Jak mam sobie pomoc?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Katarzyna Szymczak 79
Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

Może to wina leniwej perystaltyki, sugeruję dietę bogatą w błonnik, picie dużej ilości wody oraz regularna aktywność fizyczna i kontynuację probiotyku. Do rozważenia wizyta u gastroenterologa.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.
  • Wzdęcia brzucha – Wzdęcia brzucha (bębnica) obok bólów brzucha i zaparć stanowią jedno z najczęstszych dolegliwości ze strony jamy brzusznej. Często chory nie zgłasza tych dolegliwości spontanicznie. Wzdęcie brzucha to patologiczne zwiększenie ilości objętości powietrza w żołądku i jelitach.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: