W jaki sposób wyrównać położenie stawów skroniowo-żuchwowych?

Dzień dobry, od ponad roku mam problemy ze stawami skroniowo-żuchwowymi, ból tychże stawów, szyi, barków, zawroty głowy, złe samopoczucie. Otolaryngolog zauważyła że to z powodu większego starcia zębów (wypełnień) po jednej stronie niż po drugiej, przypisała mi Aulin w saszetkach, który nie do końca pomaga, nie dając żadnych dalszych wskazówek co z tym robić. Czy zwykły stomatolog mógłby wyrównać zgryz w taki sposób aby stawy po obu stronach były w prawidłowym położeniu? Do kogo się udać?

Takie objawy świadczą o zaburzeniach okluzyjnych zębów, czyli zaburzeniu narządu żucia, którego źródłem jest nieprawidłowe ułożenie dolnych zębów względem górnych. Odpowiednio kontaktujące się zęby nie mają prawa się ścierać. Co więcej, nieleczona patologia prowadzi do dalszego niszczenia zębów. Diagnostyka jest bardzo ważna w chorobie okluzyjnej. Czasami wymagana jest terapia ortodontyczna, kiedy indziej wystarczy odbudować zęby lub wykonać ekwilibrację zgryzu, to znaczy zmienić kształt zębów, wypełnień i koron, tak aby wyeliminować potencjalnie wypukłości. Najczęściej leczenie jest kombinacją wszystkich powyższych terapii. W bardziej zaawansowanych przypadkach stosuje się operacje ortognatyczne. Proszę udać się do stomatologa specjalizującego się w terapii choroby okluzyjnej i bruksizmu, który dobierze odpowiednia metodę.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl