W jaki sposób wzmocnić odporność?

Witam, mam 18 lat i w sumie już od września mam bardzo słabą odporność, mianowicie w każdym miesiącu jestem albo przeziębiona albo biorę antybiotyk. I tak od września, bo pierwszy raz przeziębiłam się pod koniec września, a od listopada byłam już 2 razy na antybiotyku. 3 tygodnie temu skończyłam brać antybiotyk na 10 dni a teraz znów jestem chora. Nie wiem czy ma to znaczenie ale choruje na serce, mam wady zastawek i przyjmuje concor 2,5 mg.

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Trzeba wykluczyć choroby sprzyjające infekcjom. Po wykluczenie takich chorób można stosować preparaty wzmacniajace odporność. Preparaty takie wzmacniają tzw odporność nieswoistą i mają ograniczone zastosowanie.

Są dostępne w aptece środki zwiększające odporność, które zawierają olej z wątroby rekina. Może Pani spróbować. Ale polecam przede wszystkim to, co dała natura, czyli miód z pierzgą i propolisem, pyłek pszczeli, który na czczo pije się rozpuszczony w przegotowanej wieczorem wodzie, odstawia na noc i rano wypija przed śniadaniem. Proszę też nie zapominać o zbawiennej witaminie C, której absolutnie nie musi się Pani obawiać, nawet zażywając w większych dawkach i oczywiście pozytywnym myśleniu, które wspiera cały układ immunologiczny.

Trzymam kciuki, powodzenia!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl