W jaki sposób zahamować proces wypadania włosów?

Dzien dobry, Od 1,5 roku lecze sie na niedoczynność tarczycy, obecnie TSH 1.570 uIU/ml FT-3 3.67pg/ml norma[2.5-4.43] zazywam Euthyrox 50. Od 10 miesiecy bardzo wypadaja mi włosy, straciłam juz ich ponad połowę i boje sie ze niedługo będę łysa. Stosowałam suplementy diety ze skrzypem, biotyne , rózne wcierki i nic nie pomaga. Co mogę jeszcze zrobic aby zahamowac wypadanie włosów? Prosze o poradę bo juz nie wiem co robic.

Dzień dobry,

Niestety w przypadku choroby Hashimoto nie ma w 100% skutecznych środków, które całkowicie zahamowałyby proces wypadania włosów. Ważna jest odpowiednia dieta, unikanie stresu i odpowiednia ilość snu (min. 7 h na dobę). To wszystko korzystnie wpływa na układ immunologiczny. Może Pani zastosować szampony stosowane przy wypadaniu włosów, części Pacjentów niektóre z nich pomagają. W przypadku niektórych chorych przydatny jest aloes - zarówno stosowany wewnętrznie, jak i w postaci specjalnie robionych wcierek we włosy. Proszę jeszcze sprawdzić, czy nie ma Pani podwyższonego stężenia androgenów oraz obniżonego stężenia estradiolu we krwi, co może być dodatkową przyczyną wypadania włosów. Warto skontaktować się z dobrym lekarzem,, który dokładnie Panią zbada, a po badaniu zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz