W jaki sposób zakończyć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Od ponad 2 i pół roku zażywam antykoncepcje, są to tabletki Stediril 30. Z racji iż już nie współżyje z chłopakiem od dłuższego czasu chciałam przestać brać te tabletki. Jestem w połowie opakowania. Czy moge przerwać w każdej chwili czy musze poczekać do końca opakowania ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najwłaściwszym postępowaniem jest dokończenie rozpoczętego opakowania i nie rozpoczynania kolejnego po krwawieniu z odstawienia.