W jaki sposób zapomnieć krzywdy, które wyrządziło nam rodzeństwo?

Witam mialabym pytanie do psychologa. W jaki sposob zapomniec/wybaczyc krzywdy, ktore wyrzadzilo nam rodzenstwo i ktore odzywaja przy kazdym spotkaniu?Dziekuje

Dzień Dobry Pani,

Pierwsze, co mi przyszło, to podjąć próbę zrozumienia przyczyny Pani skrzywdzenia przez rodzeństwo.

Może to Pani zrobić poprzez rozmowę, szczerze otwierając się na rodzeństwo i na tą rozmowę, nie oceniając, a słuchać...i w ten sposób zaprosić rodzeństwo do takiej samej otwartości.

Tak więc pozostawić na boku poczucie krzywdy i dążyć do porozumienia i oczyszczenia relacji między Państwem.
Jeśli włączy Pani szczerość intencji zrozumienia, na pewno uda się

Życzę Pani, żeby się Wam udało,
Irena Mielnik-Madej

Witam, proponuje konsultacje z psychologiem. Jeżeli przy każdym spotkaniu wracają do Pani wspomnienia krzywdy, warto się zastanowić co leży u podłoża tych doświadczeń. Trudno znaleźć uniwersalny sposób na "zapomnienie". Ważna jest rozmowa z rodzeństwem, jeżeli jest to możliwe, o tym że czuje się Pani skrzywdzona, że wciąż Pani wspomnienia powracają. Czy Pani rodzeństwo podziela z Panią przekonanie o krzywdzie Pani wyrządzonej. Ważne jest wzajemne zrozumienie. Proponuję porozmawiać z psychologiem, aby móc przyjrzeć się tej sytuacji. Przesyłam Pani link do artykułu:
http://www.deon.pl/inteligentne-zycie/psychologia-na-co-dzien/art,269,przebaczenie-nie-jest-zapomnieniem-krzywd.html
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią. Rany zadane przez osoby bliskie bolą najbardziej. Dlatego między innymi tych doświadczeń zapomnieć się nie da. Wybaczenie natomiast jest procesem, który ma swoje etapy. Proszę mi wybaczyć to porównanie, ale ten proces kojarzy mi się z operacją. Tu potrzebny jest wprawny, doświadczony operator - specjalista, który pomoże Pani przejść przez ten proces. To, że do tej pory trudno było Pani uporać się z krzywdą i bólem może być dowodem, że niezbędna jest pomoc. Zachęcam by rozważyła Pani kontakt bezpośredni z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/