W jaki sposób zatrzymać rozwój choroby POChP?

Witam!!Mam pytanie do lek.chorob płuc!Otóż od trzech lat choruje na POChP .Według wyników spirometrycznych mam łagodna postać choroby co nie odzwierciedla mojego samopoczucia.Mimo zaprzestania palenia ćwiczeń narowerku stacjonarnym i bierzni choroba i tak postępuje w bardzo szybkim tempie.Mimo przyjmowania ACC6000przez miesiąc moja flegma wygląda jak guma do żucia.Mam pytanie !Czy jest mozliwe by zatrzymac postep choroby bo zdania są podzielone.Moja spirometria toFev190%Fef1/Fvc67%

Tak to jest, zdania często są podzielone. Diagnoza może być różna ( POCHP, lub POCHP+ astma oskrzelowa) i przyczyna POCHP też różna. Generalnie choroba jest przewlekła i niestety postępująca. Szybkość rozwoju choroby zależy od odstawienia przyczyny, którą najczęściej jest palenie papierosów. Stosowanie odpowiedniego leczenia, czyli tzw LABA i sterydy wziewne mogą spowolnić chorobę. Unikanie zakażeń, stosowanie odpowiednich szczepień tez mają wpływ. Tak więc proszę nie tracić nadziei i leczyć się u dobrego specjalisty, a będzie pani mogła cieszyć się życiem.