Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób zawalczyć o piękny uśmiech?

Jestem młodą osobą i od najmłodszych lat zmagam się z największym moim kompleksem, który powoduje u mnie niską samoocenę oraz zakłóca normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Mianowicie moje uzębienie, które nie należy do najpiękniejszego, a przecież każdy z nas wie, jak ważne jest w codziennym życiu. Nie chcę usprawiedliwiać się czy też wzbudzać litość, lecz nigdy życie mnie nie rozpieszczało, jednak mimo tego, nie poddaje się i nadal walczę. Teraz chcę zawalczyć o piękny uśmiech. PROSZĘ..
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Dzień Dobry Pani,

Zacznę trochę przewrotnie...I tak od siebie...

Najpiękniejszy uśmiech mają właśnie Osoby, które wiele w życiu wycierpiały.

Napisała Pani, że Pani uzębienie nie należy do najpiękniejszego, a ja tak sobie pomyślałam, co to znaczy dla Pani najpiękniejsze. Bo proszę Panią może być nienaganne, wręcz medialne uzębienie, a sam uśmiech tęskniący za pięknem. Miałam kiedyś bardzo młodą pacjentkę o pięknej twarzy, jednak tak marszczyła czoło i brwi, wysyłając otoczeniu mało przyjazny komunikat- nie zachęcający do kontaktu i była zupełnie tego nieświadoma. Dopiero po dyskretnie udzielonej informacji zwrotnej z mojej strony, zaczęła zwracać na to uwagę i korygować. Była bardzo zaskoczona, bo nikt wcześniej, łącznie z rodzicami tego nie zauważał.

Dodam jeszcze, że tzw. szeroki uśmiech sprawia wrażenie osoby zaniepokojonej, a sam uśmiech jakby przyklejony do twarzy. Ważne jest, by uśmiechać się przede wszystkim wewnętrznie, i ten wewnętrzny uśmiech promieniuje na zewnątrz i wówczas uśmiechając się, ten uśmiech jest naprawdę piękny.

Uśmiechając się nawet dyskretnie, zmienia się nastrój i energia.

Co może Pani zrobić? Na pewno zadbać o zdrowie zębów, żeby były wyleczone, jak również umiejętnie i codziennie je pielęgnować. Jeśli wymagają one korekty ortodontycznej, to jak najbardziej zadbać. I to wystarczy.

I zadbać przede wszystkim o wewnętrzny uśmiech.

I jeszcze jedno, myślę, że powinna Pani rozważyć pracę z psychologiem, nad poprawą samooceny, by mogła Pani w pełni akceptować siebie, taką , jaką jest.

Zapraszam do kontaktu.

Życzę Pani wewnętrznej radości, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0

Witam Myślę, że wizyta u dobrego stomatologa czy ortodonty jest na pierwszym miejscu. Mogłaby pani również skonsultować się z psychoterapeutą, który mógłby Pani pomóc w konfrontacji z zaburzoną samooceną. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy