W jaki sposób zdezynfekować golarkę?

Dzień dobry, mam takie pytanie. Zamówiłem w sklepie internetowym nową golarkę. Jak wiadomo zwroty do sklepów internetowych są bardzo powszechne. I teraz pasowałoby, żebym przed pierwszym użyciem miał 100% pewności, że golarka jest w 100% sterylna. Jak można coś takiego zapewnić? Sama dezynfekcja spirytusem tego nie zapewni podobno. Mam poczekać ileś dni, żeby się upewnić, że wszelkie HIVy, HCVy już na niej nie żyją (nawet jeśli tam były) ??

Lek. Paweł Szadkowski

HIV poza organizmem człowieka w temp. pokojowej właściwie żyje max kilka dni (5), podobnie wirus zapalenia wątroby. Proszę zdezynfekować sprzęt spirytusem, taka ochrona wystarczy.