W jaki sposób zdiagnozować kurzą ślepotę?

Witam mam krótkowzroczność i noszę okulary korekcyjne. Wszytko jest w porządku ,jednak jak zaczyna się noc i prowadzę samochód mój wzrok diametralnie się pogarsza i odczuwam spory dyskomfort w dość znacznym stopniu oślepiają mnie światła z naprzeciwka i generalnie widzę słabo.Okulista stwierdził , że może to być wrażliwość oka na olśnienie.A czy może być to kurze ślepota jak to można zdiagnozować?

Witam.kurzu ślepota czy retinitis pigmentów? To drugie jak okulista zbada to wykryje. Cechą jest genetyczną. Ktoś powinien być chory w rodzinie. Jest wiele typów zarówno dominujących jak i recesywnych. Jeżeli nie ma Pani w rodzinie RP to wystarczy zażywać wit A plus E lub Betakaroten oraz wit z gr B 1 B6 B2.pozdrawiam serdecznie