W jaki sposób zmienić tryb życia na zdrowy?

Witam, od zawsze prowadzę siedzący tryb życia, wage mam prawidłową ale chcialabym coś zmienić. Od czego zacząć aby się od razu nie zniechęcić - kondycja zerowa 10 lat palenia papierosów(w trakcie rzucania nałogu). Chodzi mi o aktywność dla zdrowia nie koniecznie odchudzania. Internet jest pełen morderczych ćwiczeń wyszczuplających, których na pewno nie dam rady póki co wykonywać.

Dzień dobry,

może zacząć od codziennych spacerów w różnym tempie.W fitness club zacząć od pilatesu i spokojniejszych ćwiczeń. Korzystać z kazdej okazji ruchu np. w galeriach zamiast wchodzenia na ruchome schody po prostu wyjść po schodach, nie czekać też na windę, Zaparkować dalej samochód i przejść pieszo do sklepu, urzędu itp.

pozdrawiam i życzę powodzenia!