W jaki sposób znaleźć chwilę dla siebie po porodzie?

3 miesiące temu urodziłam dziecko. Z uwagi na to, że jest to dla mnie nowa sytuacja, z niepokojem zauważam, że ostatnio nie mamy z mężem w ogole czasu dla siebie. On pracuje, ja przebywam na macierzyńskim pilnując niunia. Wiem, że po pracy wraca zmęczony i próbuje jeszcze nacieszyć się dzieckiem, ale jak w tym czasie znalezc chociaż chwile dla siebie? Niestety dziadkowie mieszkająa 200 km od nas.

Dzień dobry,

Zachęcamy do szukania wsparcia w około siebie :-) Może warto poprosić zaufaną przyjaciółkę o zaopiekowanie się dzieckiem na godzinkę lub dwie aby Pani z mężem mogła wybrać się na wspólny spacer lub kolację? Inna możliwością jest wspólne obejrzenie filmu jak dziecko już uśnie. Proszę również nie obawiać się prosić o pomoc męża o wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności razem po powrocie z pracy. Proszę pamiętać, ze Pani również cały dzień była na nogach, wiec praca męża nich nie będzie wymówka. Wykonywanie czynności razem (jak np. kąpiel Maluszka) umacnia więzi miedzy ludźmi. Jak dziecko będzie trochę starsze, zaplanujcie Państwo weekend kiedy Dziadkowie będą mogli został dłużej z dzieckiem a Państwo spędzą weekend wyłącznie razem. Jesteśmy przekonani, ze dziadkowie z przyjemnością spędza czas z wnukiem. Proszę nie bać się prosić o wsparcie! Życzymy wielu pięknych chwil razem!

Pozdrawiamy,
Zespół Emolium (w konsultacji z działem medycznym Sanofi)