Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 6 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób zrzucić nadprogramowe kilogramy?

Witam, czy mógłbym prosić o poradę jaką narzucić sobie dietę gdyż co prawda mam 178cm wzrostu, 67kg wagi i dobre BMI ale brzuch mam trochę duży :D Mam 20 lat, mam pracę siedzącą lecz staram się być wystarczająco aktywny fizycznie. Co w moim przypadku chyba nic nie daję. Aktualnie jem co popadnie więc chyba czas na zmianę :)
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Dzień dobry,

aktywność fizyczna sprawdzi się bardzo dobrze, ale pod warunkiem, że połączy ją Pan z odpowiednią dietą( należy pamiętać, że ćwiczenia to 30% całego efektu diety).

Na początku powinien Pan wprowadzić regularność posiłków oraz zaplanować je wcześniej- tak aby były zdrowe, przemyślane.

Żeby efekty były pewne najlepiej proszę się skontaktować z dietetykiem, który wytłumaczy Panu jak dokładnie powinna wyglądać zdrowa dieta, i ułoży Panu jadłospis, który pomoże Panu uzyskać zamierzone efekty.

Pozdrawiam Joanna Wardenga

0

Witam, widzi Pan potrzebę zmian, ale błędnie chce się Pan nastawić na "dietę", czyli restrykcyjne odchudzanie. A szkoda życia, żeby się katować ;) Jeśli waga jest w normie i chce Pan "zrzucić" tylko brzuszek, to zmiana nawyków i wysiłek fizyczny to Pana klucz do sukcesu. Jeśli nie ma Pan czasu w ciągu tygodnia, może Pan intensywnie ćwiczyć weekendowo (min. 2h dziennie). Innymi słowy, proszę się wybrać do dietetyka lub trenera. Wystarczy 1 lub 2 wizyty. Na stronie mojej poradni trwa konkurs - do wygrania pakiet konsultacji (również on-line). Zapraszam do udziału. https://www.facebook.com/poradnialubczyk/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy