W jaki sposób zwalczyć u dziecka lęk przed psami i kotami?

Witam, moj 8 letni synek boi sie psow i kotow. Gdy tylko widzial czworonogow omijal szerokim lukiem. Od 3 tygodni mamy pieska w domu. Synek wciaz boi, siedzi caly czas na sofie , wchodzi na stol, siedzi na schodach oby tylko piesek nie byl za blisko jego. Na pytanie dlaczego, czemu sie boi odpowiada ze sie boi jak zwierzak idzie w jego strone, ze jak sie zbliza i ze jak szczeka. Odkad mamy psa synek nie chodzi po mieszkaniu sam, jak jest w poblizu pies to musimy go wziasc na rece albo trzymac psa. Rozmowy, ogladanie filmow o pieskach , bajek, zabawa innych dzieci z psem nic nie pomaga.Zaczal mowic nam ze nie chce miec psa w domu. Prosze o pomoc !!!

Witam,

Pani synek prezentuje lęk przed psami, coś się wydarzyło w życiu dziecka, jakaś sytuacja, która uwarunkowała taki stan, wskazana jest pomoc psychologa, psychoterapeuty systemowego lub poznawczo - behawioralnego (specjalisty, który pracuje z dziećmi), piesek jest potrzebny do wyleczenia synka, z lęków w tym obszarze, jednak problem wymaga specjalistycznego działania.

Pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
proszę skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego, najlepiej pracującego w nurcie poznawczo - behawioralnym. Taka konsultacja będzie pomocna i na pewno pomoże opanować lęk synka.
Pozdrawiam
M.Prus