W jaki sposób zwiększyć pewność siebie i swoją samoocenę?

Moim problemem jest słaba psychika.Od zawsze przejmowałam się przesadnie,jeśli na coś zachorowałam.Rozstałam się pół roku temu z chłopakiem,który źle wpływał na mnie psychicznie.Po tym,nie czuję się w pełni szcześliwa ze swojegożycia,kończę studia,nie wiem co mam robić dalej,zarazem boję się przyszłosci.Uczucie lęku często pojawia sie bez powodu,mam mętlik w głowie,zastanawiam sie nad swoimi zachowaniami,pogubiłam się i nie wiem jaka jestem naprawdę.Chciałabym żyć normalnie,cieszyć sie z życia.

Witam
Jest to wielowątkowy temat i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Proponuję zgłosić się na psychoterapię, aby przepracować swoje lęki, podnieść samoocenę i nakreślić swoje cele .
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam, może warto skonsultować się z psychologiem. Może dłuższa rozmowa pomoże Pani zrozumieć lepiej sytuację i znajdzie Pani jakieś wskazówki dla siebie. Napisała Pani że kończy studia, rozpoczyna nowy etap w życiu. Ma Pani prawo czuć obawy i wątpliwości, ponieważ przed Panią droga której jeszcze Pani nie zna. Przed Panią nowe doświadczenia, wyzwania i możliwości. Proszę być dobrej myśli. Zapraszam do kontaktu i pozdrawiam serdecznie