W jakich badaniach widać niedrożność jajowodów?

witam. mam 25 lat. staramy się od 2 miesięcy o dziecko, na razie bez skutku. wydaje mi się że współżyjemy w dni płodne a jednak w ciąży nie jestem. nie chciałabym "zmarnować" roku po to żeby się dowiedzieć ze coś jest nie tak. miałam robioną cytologię, usg dopochwowe i to "normalne" lekarz powiedział że wszystko jest ok. czy widziałby podczas tych badań np niedrożne jajowody? czy można zrobić jakieś badania z krwi które by wykluczyły wszelkie przeszkody?

Lek. Paweł Szadkowski

Niedrożność jajowodów bada się poprzez HSG, czyli badanie rentgenowskie macicy i jajowodów.