W jakich godzinach najlepiej jeść śniadanie?

witam wstaje o 5.30 rano ide do obrządku w gospodarstwie wracam o 6.3o czy mogę zjeść śniadanie o 6.45? tak byłoby dla mnie najwygodniej

Witam serdecznie,

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i najlepiej zjadać go jak najszybciej po przebudzeniu, zaleca się do około 1h. Jeżeli jest Pani najwygodniej zjeść o 6:45 to tak Pani zrobi ponieważ mieści się Pani mniej więcej w granicach czasowych.

Śniadania jedzone niedługo po przebudzeniu poprawiają przemianę materii, regulują poziom cukru i eliminują duży apetyt oraz podjadanie w ciągu dnia.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Jeżeli jest to najwygodniejsza pora dla Pani, proszę zjadać śniadanie o 6.45. Zaleca się, aby posiłek był spożyty do 1h po wstaniu. Przed obrządkiem może Pani również wypić na czczo szklankę wody z cytryną i z miodem ( 10g). Pozdrawiam.

Tak oczywiście, 6,45 jest to dobry czas na I śniadanie Zdrowy rozsądek powinien tutaj zwyciężyć - nie ma sensu przerywać prac w gospodarstwie tylko dlatego, że powinien zjeść Pan 15 minut wcześniej. Powinno się zjadać pierwszy posiłek ok.1 - 1,5h po wstaniu.
Pozdrawiam i życzę smacznego
Natalia Klapińska dietalia@op.pl, tel. 604 515 221

Dzień dobry! Śniadanie powinno dać energię na początek dnia, dlatego najlepiej spożywać je do godziny od przebudzenia. Istotne jest, aby było pełnowartościowe. W tym celu polecam: owsiankę z orzechami/ nasionami słonecznika/ suszonymi owocami; jajecznice na parzę; kanapki z wędliną drobiową i warzywami; sałatki z warzyw i jogurtu naturalnego z dodatkiem otrębów np. żytnich. Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska