W jakich produktach jest najwięcej kolagenu?

1. W jakich produktach jest najwięcej kolagenu? 2. Jakie substancje/produkty zmniejszają jego wchłanialność?

Witam.Kolagen znajduje się w wielu produktach lub półproduktach, które znaleźć możesz w osiedlowym sklepie. Wśród potraw bogatych w kolagen znajdziesz m.in.:
galaretki z nóżek wieprzowych czy też cielęcych, auszpik
galaretki i zupy z kurzych łapek czy też owocowe
ryby w galarecie
sproszkowana chrząstka i płetwa rekina
gotowane chrząstki i głowizny
golonki, podroby
Najważniejszym wsparciem biosyntezy kolagenu jest witamina C. Bez obecności witaminy C uzupełnienie kolagenu będzie niepełne.
Pozdrawiam
Monika Konieczn

Szanowny Panie,
kolagen będzie przede wszystkim obecny w galaretach mięsnych i rybnych, a także chrząstkach.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl