W jakich sytuacjach może dojść do wcześniejszego porodu?

dziendobry mam na imię ewa ma takie pytanie w jakich sytuacjach morze doisc do wcześniejszego porodu

Witam.

Przyczyn może być wiele zarówno ze strony mamy jak i dziecka. Najważniejsze z nich to:
- ablacja (odklejenie) łożyska
- łożysko przodujące
- wady wrodzone płodu
- zakażenie owodni
- czynniki emocjonalne Matki
- nieprawidłowości w budowie łożyska
- uraz mechaniczny (np.ciężki wypadek)

Istnieje również możliwość sztucznego wywołania porodu przed ukończeniem 37 tyg.ciąży, lecz muszą być do tego konkretne wskazania medyczne.

Pozdrawiam!