W jakiej ilości dziennie należy suplementować witaminę B12, B6 i kwas foliowy w przypadku konieczności obniżenia stężenia homocysteiny we krwi?

Witam. W jakiej ilości dziennie należy suplementować witaminę B12, B6 i kwas foliowy w przypadku konieczności obniżenia stężenia homocysteiny we krwi. Badanie z dnia 24.02.2015, wynik 14,62 μmol/l (norma 3,70 — 13,90), metoda CLIA, analizator ADVIA Centaur XP, firma Siemens. Mężczyzna, lat 58, niepalący od 12 lat, niepijący alkoholu, u mojego ojca występowała choroba niedokrwienna serca. Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.