W jakiej ilości można podawać dziecku w wieku 6 lat orzechy?

Witam, W jakiej ilości można podawać dziecku w wieku 6 lat orzechy? Codziennie czy wystarczy np 2 razy w tygodniu? Pozdrawiam Katarzyna

Dzień dobry,

Orzechy zwłaszcza włoskie i brazylijskie są bardzo zdrowe. Są źródłem magnezu, kwasów omega-3, potasu oraz białka w marę dobrej jakości. Orzechy brazylijskie natomiast dostarczają selen.

Dziecku 6-letniemu można dawać co 2 dzień około 30 g orzechów tj. 10 orzechów włoskich lub 5 orzechów brazylijskich. Taka ilość działa korzystnie a nie tuczy.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Orzechy, mimo iż wartościowe i zdrowe, to są silnym alergenem dlatego nie należy podawać ich dziecku codziennie. Wystarczy 1-2 razy w tygodniu.