W jakiej pozycji leżeć podczas ciąży w przypadku niskiego ułożenia dziecka w łonie?

Jestem w 18 tygodniu ciąży. Wszystkie wyniki są ok. Natomiast lekarz powiedział, że moje dziecko ułożyło się nisko.Nie ma jeszcze tragedii, ale się martwię.Szyjka macicy delikatnie się skróciła.Biorę Luteinę i witaminy. Mam dużo leżeć. W jakiej pozycji najlepiej i jak jeszcze nie zaszkodzić dziecku by nie było komplikacji ?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę kierować się zaleceniami lekarza badającego, najlepiej w takiej jakiej jest najbardziej wygodnie.