W jakiej pozycji najlepiej spać przy odprostowaniu lordozy szyjnej?

Witam, Stwierdzono u mnie odprostowanie lordozy szyjnej, dolegliwosci z bolem w okolicy potylicy i czola udczuwam najbardziej w pozycji lezacej, prosze mi doradzic w jakiej pozycji mozna spac aby skutki lordozy nie byly az tak bolesne.

Witam serdecznie. Lordoza szyjna jest naprostowaniem odcinka szyjnego, które może prowadzić do dalszych zmian zwyrodnieniowych.
Lordoza szyjna jest wskazaniem do wizyty u dobrego ortopedy. Lordoza szyjna wymaga stosowanego specjalnego wałka do spania oraz wykonywania ćwiczeń korekcyjnych. U osób, u których została zdiagnozowana zniesiona lordoza szyjna, bardzo ważne jest skorzystanie z usług profesjonalnego rehabilitanta.