W jakim celu stosuje się 7-dniowę przerwę podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Mam krótkie pytanie. Po co jest ta 7 dniowa przerwa przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych? Wiele osób pisze, że to tylko po to by poczuć się kobietą, bo przecież to nie jest normalny okres, nie ma jajeczkowania. Słyszałam też, że w innych krajach kobiety robią przerwę 7 dniową po 3 miesiącach stosowania tabletek i nic się nie dzieje, a jaka jest prawda?

Masz całkowitą rację i podziwiam Twoją dociekliwość. Oczywiście, że jest to kwestia umowna. Zasada jest taka:
1/ Nie należy brać antykoncepcji krócej niż 21 dni
2/ Nie robi się przerwy dłuższej niż 7 dni.
Inne warianty są dozwolone.