W jakim etapie rozwoju ciąży test ciążowy jest pozytywny?

Witam. Mam pytanie. Czy aby test ciążowy był pozytywny to zarodek musi być już zagnieżdżony w macicy?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Poziom beta-hCG w moczu/krwi musi być na tyle wysoki by test ciążowy był w stanie go wykryć. Dla testów z moczu absolutnym minimum są 2 tyg. od stosunku potencjalnie skutkującego ciążą. Zagnieżdżenie zarodka zachodzi między 4-12 dni po owulacji. Wynik testu nie zależy od zagnieżdżenia zarodka w jamie macicy.