Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jakim mechanizmie leki antydepresyjne SSRI powodują tycie?

Chciałabym się dowiedzieć w jakim mechanizmie leki antydepresyjne SSRI powodują tycie. Czy jest to kwestia zwiększenia apetytu (czyli zależna od pacjenta w jakimś stopniu) czy może chodzi o zwolnienie metabolizmu czy zatrzymywanie wody. Jak można spróbować zapobiec wzrostowi masy kiedy trzeba wziąć SSRI (escitalopram) a ma się już sporą nadwagę lub wręcz otyłość? Czy jest możliwe żeby schudnąć biorąc te leki? Dziękuje.
KOBIETA, 37 LAT 5 miesięcy temu

Przypadkowe odkrycie na temat właściwości dzikiej róży

Dzień dobry

Leki te wpływają na działanie Ośrodkowego Układu Nerwowego i jego części odpowiedzialnych za poczucie głodu. Jeżeli w Pani przypadku powodują wzrost wagi ciała to proszę o tym powiedzieć lekarzowi psychiatrze a on może zmienić Pani lek na inny, jest to kwestia dobrania leku i dawki, bo każdy człowiek może trochę inaczej reagować na leki.Poza tym może Pani pomyśleć o podjęciu psychoterapii, jest to metoda, która pozwoli w przyszłości radzić sobie z chorobą bez leków, zauważać symptomy nawrotów.Jednocześnie chcąc schudnąć mogłaby Pani zacząć ćwiczyć i stosować odpowiednią dietę.

pozdrawiam
Kamila Jakubowska

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety