W jakim stanie była osoba z CHAD?

Dzień dobry, w lutym 2006 u mojego kolegi zdiagnozowano CHAD - epizod maniakalny. Przebywał w Lubiążu i szpitalu psychiatrycznym. Obecnie jest w remisji, bierze lit. W listopadzie 2004 roku podpisał matce zrzeczenie się swojej części domu, a teraz matka chce go wyrzucić. Czy można udowodnić, że w 2004 nie mógł podejmować czynności prawnych ze względu na CHAD? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Pacjenta powinien zbadać psychiatra, który stwierdzi, czy mógł on być chory już w 2004 roku. Pozdrawiam!