W jakim stopniu zaawansowania jest rak piersi mojej babci?

Witam.

U mojej babci, która ma 71 lat, stwierdzono raka piersi. Rozpoznanie histopatologiczne: carcinoma ductale invasivum G2 BR 6 pkt. Receptory estrogenowe 80% (++), 7ptk. Receptory progesteronowe 80% (++) 7 pkt. Her-2/neu - brak odczynnika, po jego uzyskaniu badanie będzie uzupełnione - co to oznacza? Czy to znaczy, że jest bardzo źle? Lekarz onkolog zalecił chemioterapię 3 i 1 czerwoną - czym one się różnią? Lekarz tego nam nie wyjaśnił. Do tego wszystkiego miała prześwietlenie klatki piersiowej i badania krwi.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Babcia ma mieć jutro pierwszą chemię. Z góry bardzo dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety na podstawie podanych informacji nie jestem w stanie stwierdzić  w jakim stopniu zaawansowania jest nowotwór u Pani babci. Powinna Pani porozmawiać z lekarzem prowadzącym, powinien on odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Wynik badania histopatologicznego wskazuje na rak o średnim stopniu złośliwości, hormonozależny, co jest bardziej korzystne niż rak hormononiezależny. Kolory chemioterapii wiążą się z konkretnymi stosowanymi lekami.

Pozdrawiam serdecznie