W jakim wieku można stosować odżywki białkowe?

Witam! Ile trzeba mieć lat żeby można było stosować odżywki białkowe?Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Nie ma konkretnej granicy wiekowej która reguluje możliwość stosowania odzywek białkowych. Jednak należy się zastanowić czy są one w ogóle potrzebne i czy nie jesteśmy w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości białka z dietą. Odżywki białkowe są zalecane przy intensywnym wysiłku fizycznym, treningach siłowych i wysokokalorycznej diecie. Czasem warto zjeść o 50g więcej kurczaka niż sięgać po odżywki białkowe.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odżywki białkowe nie powinny być stosowane przez młodych mężczyzn do czasu zakończenia okresu dojrzewania.