W jakim wieku można zachorowac na stwardnienie rozsiane?

Czy takie stany jak ogniska hiperintensywne,czy obszary leukoarajozy okolokomorowej sa czesto spotykane u ludzi w srednim wieku tzn.40-45 lat i nie byc powodem powaznych chorob typu stwardnienie rozsiane? Studiujac pytania pacjentow chocby z tego forum odnosze wrazenie,ze tak... Ale w literaturze medycznej podaje sie granice 50 lat od kiedy w/w stany moga wystepowac.Czy to prawda? Dziekuje bardzo...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane nieprawidłowości, tj. ogniska hiperintensywne oraz obszary leukoarajozy okołokomorowej zdecydowanie nie są często spotykane u ludzi młodych. Jak najbardziej może się to jednak zdarzyć i takie przypadki są opisywane w literaturze medycznej.