W jakim wieku u dziecka można stwierdzić ADHD?

Witam! Mam pytanie w jakim wieku można stwierdzić, że dziecko ma ADHD? Pozdrawiam

Witam,
najczęściej diagnozę taką stawia się w wieku około 6-7 lat kiedy dziecko idzie do szkoły i powstaje potrzeba żeby usiedziało w ławce około 45 minut. Lecz nie oznacza to, ze diagnozy nie można postawić wcześniej czy później. Generalnie kryteria takie jak nadpobudliwość, impulsywność i nieuwaga powinny wystąpić w trzech środowiskach np. w domu w szkole i wśród rówieśników. Nie wiem w jakim wieku jest pani dziecko jeśli jednak zauważa Pani cokolwiek niepokojącego zachęcam do konsultacji ze specjalistami, zawsze lepiej jest zapobiegać problemom jak najwcześniej, nawet gdyby nie było jeszcze potrzeby stawiania diagnozy, być może i tak warto się bliżej przyjrzeć i pracować nad niektórymi zachowaniami czy problemami dziecka. Pozdrawiam.

Warto się udać do PPP lub innej placówki zajmującej się diagnostyka dziecięcą jak tylko zauważa Państwo niepokojące objawy. Nawet jeśli konkretna diagnoza nie zostanie od razu postawiona, otrzymają Państwo wskazówki wspierania rozwoju dziecka i korygowania jego nieakceptowanych zachowań.