W krwistej treści płaty i skupienia komórek pęcherzykowatych ogniskowo z cechami metaplazji oksyfilnej

Prosze o interpretacje: w krwistej tresci płaty i skupienia komorek pecherzykowatych ogniskowo z cechami metaplazji oksyfilnej ok 10% oraz nakladaniam sie jader komorkowych i rozproszone limfocyty . Obraz przemawia za zmiana pecherzykowa blizej nieokreslona kategoria 3
ponad rok temu

Witam serdecznie.
zmiana pęcherzykowa bliżej nieokreślona — jest kategorią z wykluczenia, w której zawierają się takie obrazy cytologiczne BAC tarczycy, które nie wypełniają kryteriów ilościowych lub jakościowych kwalifikujących do kategorii podejrzenie nowotworu pęcherzykowego. Ogniskowa metaplzaja jest natomiast zjawiskiem które może predysponować do rozwoju nowotworu złośliwego. Dalsze postępowanie uzależnione jest od wyników pozostałych badań, dotychczasowego przebiegu choroby i decyzji prowadzącego endokrynologa.