W której fazie choroby można się zarazić liszajcem zakaźnym?

witam serdecznie Chcialabym się dowiedzieć w której fazie choroby można się zarazić liszajcem zakaznym.Moj 1,5 roczny synek od 1,5tyg ma ta chorobę po zastosowani masci z antybiotykiem wszystko ladnie mu się goi ale sa jeszcze slady wygladajace jak blizny ze względu na to ze w domu mamu miesięczne dziecko chciałabym się dowiedzieć czy jeszcze malutka może się zarazic?

Witam. Proponuję zachować zasady aseptyki - ograniczyć do minimum kontakt synka z najmłodszym dzieckiem i starać się myć ręce przed kontaktem z maluchem. Niestety precyzyjnie nie da się stwierdzić że syn już nie zaraża choc prawdopodobieństwo po całkowitym zaschnięciu zmian jest niewielkie