W którym dniu cyklu najlepiej wykonać badania hormonalne?

Dzień Dobry, muszę wykonać następujce badania hormonalne: panel badań tarczycowych: TSH, FT3, FT4, anty-TPO, cholesterol całkowity oraz trójglicerydy, oraz Pakiet hormonalny badań tarczycowych: DHEA-S, progesteron (PRG), prolaktyna (PRL), FSH, estradiol (E2), testosteron oraz LH Pierwszy pakiet badań można wykonać w dowolnym dniu cyklu. Ale mam pytanie do drugiego pakietu badań hormonalnych. Czy mogę uzyskać informację, w którym dniu cyklu najlepiej wykonać badania? Dziękuję za pomoc Jolanta

Pierwsze badania, czyli te w fazie folikularnej, najlepiej wykonać między 3. a 5. dniem cyklu, a kolejne, które wypadają w trakcie owulacji, między 12-14 dnia cyklu (przy 28-dniowym cyklu) lub na 12-14 dni przed spodziewaną miesiączką (w pozostałych przypadkach). Oznaczenia w fazie lutealnej przeprowadza się zazwyczaj ok. 21. dnia cyklu.