W którym dniu cyklu najlepiej zbadać poziom prolaktyny we krwi?

Witam, w którym dniu cyklu najlepiej zbadać poziom prolaktyny we krwi? Jak się przygotować do badania? Na niektórych portalach piszą żeby dzień wcześniej się nie przemęczać i nie stresować a na innych że to nie ma żadnego znaczenia. Sama już nie wiem, które informacje są prawidłowe. Poproszę o szczegółowe wyjaśnienia dotyczące badania prolaktyny we krwi. Czy trzeba na coś szczególnie zwracać uwagę? Czy współżycie seksualne może mieć wpływ na wynik badania? Jakie inne czynniki mogą mieć ewentualny wpływ na badanie poziomu prolaktyny? Czy powinnam  na coś szczególnie zwrócić uwagę. Z góry dziękuje za odpowiedz! Pozdrawiam.

Prolaktynę bada się między 3a5 dniem cyklu ( liczy się od pierwszego dnia miesiączki), po dobrze przesłanej nocy, bez seksu tej nocy, bez nadmiernych wysiłków fizycznych, rano, na czczo. Jeśli to możliwe należy wyeliminować stres jako silny bodziec do wyrzutu prolaktyny