W którym momencie wykonać badania hormonalne?

7 miesięcy temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Miesiączkuje bardzo nieregularnie. Od 4 miesięcy mam silny trądzik i wypadają mi bardzo włosy. Trycholog zlecił badania hormonalne. Kiedy najlepiej je zrobić? Wiem że w zależoności od badania najlepiej je robić w różnych dniach cyklu ale czy nie moża wszystkich na raz przy jednym pobraniu krwi

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani, jakie badania chce wykonać. LH, FSH i estradiol najlepiej wykonać między 3, a 5 dniem cyklu. Testosteron, DHEA - nie ma znaczenia. Progesteron najlepiej między 21 a 23 dniem cyklu. TSH - nie ma znaczenia.