W którym tygodniu ciąży jestem?

Nie wiem co myśleć. Pęcherzyk 6 marca miał 6 mm, teraz ma prawie 10 mm i lekarz mi powiedział, że według ostatniej miesiączki powinien być 7 tydzień, a z pęcherzyka na USG wynika, że 5. Nie wiem co o tym myśleć. Lekarz mówi, że jak przez miesiąc nie zacznę krwawić, mam przyjść na wizytę ponownie. Zarodka nie uwidoczniono.

Witam serdecznie!

Zarodek zwykle uwidaczniany jest okolicach 6 tygodnia ciąży. Jego brak na tym etapie ciąży nie musi być jeszcze powodem do niepokoju. W obecnej sytuacji wskazana jest kontrolna wizyta u ginekologa za 7-10 dni, podczas której powtórnie zostanie przeprowadzone badanie USG. W swoim zapytaniu nie napisała Pani daty ostatniej miesiączki ani długości swoich cykli. Różnice w wieku ciąży wyliczanego według daty ostatniej miesiączki oraz badania USG są często obserwowane u pacjentek nieregularnie miesiączkujących. Jeżeli Pani cykle trwały 35 dni i dłużej to jest to jak najbardziej prawdopodobna, fizjologiczna, przyczyna młodszego wieku ciąży.

Pozdrawiam