W którym tygodniu ciąży mogę być?

Witam!
Mam 19 lat, ostatnią miesiączkę miałam 7.12.2010 r., zrobiłam 2 testy ciążowe, wyszły pozytywne, lecz Pani doktor powiedziała, że mam bardzo małą macicę jak na ciążę, stwierdziła, że może to być ciąża pozamaciczna i zleciła badanie HCG.

Jakie jest Pani zdanie? Który to tydzień?

Witam serdecznie!
Według norm laboratoryjnych przedstawiony przez Panią wynik sugeruje, że w dniu wykonywania badania była Pani w 6 tygodniu ciąży, licząc od daty ostatniej miesiączki. Na tym etapie pęcherzyk powinien być już widoczny, a serduszko słyszalne.
Jeżeli ginekolog podejrzewa, że mogło dojść do ciąży pozamacicznej, konieczne jest dokładne wykonanie badania USG w celu odnalezienia miejsca zagnieżdżenia.
Nie wiem, jakie dalsze zalecenia wystawił ginekolog, ale radziłabym za tydzień, maksymalnie 2, powtórnie wykonać badanie USG.
Pozdrawiam