W którym tygodniu można usłyszeć bicie serca dziecka?

Witam.

Odebrałam wynik beta hcg i chciałabym uzyskać, który jest to miesiąc ciąży i w którym tygodniu można usłyszeć bicie serca dziecka? Beta hcg 29 9520,0.

Witam!

Tak wysoki wynik (299 520,0) przemawia za ciążą bliźniaczą. Wówczas stężenia hCG mogą być nawet 3-10 razy wyższe niż w przypadku ciąży pojedynczej.

Poziom 29 520,0 wskazywałby, że ciąża jest przynajmniej 5-6-tygodniowa.

Czas trwania ciąży oblicza się przede wszystkim na podstawie terminu pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Stężenia hCG nie są dokładną metodą wyznaczania wieku ciążowego. Służą raczej do wykrywania ciąży i monitorowania jej przebiegu.
Jeżeli nie pamięta Pani kiedy miała miejsce ostatnia miesiączka, dokładny wiek ciążowy zostanie ustalony na podstawie USG.

W USG czynność serca można wykryć już w 6-7 tygodniu ciąży.