W którym tygodniu USG?

Witam. Obecnie prawdopodobnie jestem w 6 tygodniu ciąży (licząc od ostatniego okresu). Wynik testu pozytywny. Czuję się dobrze, a w przyszłym tygodniu wybieram się na pierwszą wizytę do lekarza. Będę wtedy w 7 tygodniu. Bardzo chciałabym uniknąć USG dopochwowego. Czy mogę się spodziewać tradycyjnego USG, czy na takie jest jeszcze za wcześnie? Bardzo się boję, że USG dopochwowe może wywołać poronienie. Może jestem zbyt przestraszona?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Niewykluczone, że poprzez badanie USG sondą przebrzuszną także uda się potwierdzić już ciążę. Zwykle jednak do ok. 17-18 tygodnia wykonuje się badanie przezpochwowe. Proszę się nie martwić, nie wywołuje ono poronienia! Różnica jest taka, że do badania przezbrzusznego pęcherz moczowy musi być wypełniony.

Pozdrawiam serdecznie.