W mojej rodzinie występuje nadwaga, ale bardzo chcę schudnąć. Jak mam to zrobić?

Witam. Przy wzroście 168 cm ważę ponad 80 kg. Mam 22 lata. Próbowałam już wielu diet, głodówek, itp. Przy racjonalnym odchudzaniu zeszłam tylko do wagi 72 kg. Nigdy nie udało mi się zejść poniżej 70 kg. Jestem zupełnie zrezygnowana. Moja mama jest szczupła, mój ojciec ma znaczną nadwagę, to samo moje obydwie babcie. Wszyscy wmawiają mi, że to wina genetyki, ale jednak chciałabym ważyć mniej niż te 70 kg. Proszę o radę.
22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 28,3 i oznacza nadwagę. Jeśli schudniesz do 70 kilogramów, wówczas BMI będzie wynosić 24.8 i mieścić się w granicach normy. Powinnaś się skonsultować z lekarzem w celu zbadania przyczyny tej nadwagi. Jeśli stosowałaś różne metody odchudzania na własną rękę, powinnaś teraz skorzystać z opieki dietetyka, który ułoży dietę dopasowaną do Twoich potrzeb, wprowadzi zmiany w przypadku jej nieskuteczności, czy nawet wspomoże radą w chwilach zwątpnienia. Aby odchudzanie było skuteczne i trwałe wymaga czasu i motywacji. Nie możesz chudnąć zbyt szybko, a po utracie dodatkowych kilogramów należy stopniowo zwiększać kaloryczność posiłków i nie powracać do dawnych nawyków żywieniowych.

Zacznij od regularnego spżywania posiłków - nawet dieta 1000 kcal spożyta w 5 posiłkach jest skuteczniejsza niż 1000 kcal rozłożone na 2 posiłki.
Wyeliminuj z jadłospisu bomby kaloryczne, czyli produkty o dużej zawartości tłuszczu i cukru.
Nie podjadaj między posiłkami - to bardzo ważne.
Ruszaj się jak najwięcej.
Najlepiej założ notes i notuj w nim co jesz, w jakich ilościach oraz czas spędzony aktywnie.

Można oddziedziczyć skłonność do nadwagi, jednak to, czy on a wystąpi, zależy w większości od prowadzonego trybu życia.

Pozdrawiam