W obrębie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej jest obszar podwyższonego sygnału
Proszę o interpretacje RM W obrębie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej jest obszar podwyższonego sygnału.łączący się z brzegiem tylnym łąkotki,nie dochodzący do powierzchni stawowych-cechy uszkodzeniaIIstopnia.Łąkotka boczna bez cech uszkodzenia.Cechy obrzęku szpiku kostnego w obrebie przynasady i nasady bliższych kości piszczelowej lewej-uraz beleczkowy.W jamie stawu kolanowego zwiekszona ilość płynu,maks.szer na wysokości kłykcia bocznego kosci udowej 7 mm,płyn w kaletce podrzebkowe głebokiej

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Szanowna Pani, jeżeli objawy kliniczne podczas badania Pani sa zgodne z opisem(uszkodzenie łąkotki) powinna Pani poddać się artroskopii podczas której zostanie usuniety uszkodzony fragmnet. Zadecyduje o tym ortopeda po zbadaniu Pani i ewentualnej kwalifikacji do zabiegu. Pozdrawiam